Monika-J

Allegrowe zakupy dzieciaczkowe :)

Hej :)

Mam wrażenie, że dawno się nie odzywałam.
Mamuśka wczoraj dotarła już do PL z toną rzeczy dla mnie i dzidzi :):):) Jedyne "ale" jest takie, że jedziemy do rodziców dopiero 28 września więc notka ze zdobyczami Londynowymi będzie w okolicach 1 października. Mam nadzieję, że poczekacie ;)

Dziś postanowiłam pokazać Wam zakupy, które poczyniłam w piątek.

1. Szczotka do butelek Babyono

2. Podkłady higieniczne Bella Mamma na okres połogu. Szczerze mówiąc wzięłam najtańsze no i na Allegro najlepiej się sprzedają. Nie wiem jaka ich jakość, okaże się :)

 

3. Majteczki siateczkowe, także na okres połogu. Kupiłam 6 sztuk, mam nadzieję, że wystarczy. Nie są zbyt sexy ale nie o to w tym chodzi. Ponoć podkłady najlepiej umocować na takich właśnie majteczkach. No i nie uciskają nigdzie, ułatwiają gojenie itp.4. Pieluszki tetrowe 60x80 cm, polskiej produkcji, podwójnie tkane. Wiadomo nie od dziś, że mają wiele, wiele zastosowań ;)

5. Aspirator Frida do noska - nie wiem szczerze mówiąc jak się zabrać za pracę tym urządzonkiem. Kupiłam dlatego, że jest baaardzo ale to bardzo zachwalany jako alternatywa zwykłej gruszki do noska. Jak się sprawdzi? Zobaczymy gdy Laura przyjdzie na świat.
Słowo od producenta:
"Małe dzieci często mają trudności ze snem oraz oddychaniem przez nos z powodu dokuczającego im kataru, którzy przeszkadza także w jedzeniu i piciu. Aspirator szwedzkiej firmy NoseFrida zapewni Twojemu dziecku swobodne oddychanie, jedzenie i spokojny sen.

Sposób użycia: Opakowanie zawiera Aspirator NoseFrida oraz 4 wymieniane filtry higieniczne. Aspirator składa się z 2 elementów: tuby oraz wężyka z zatyczką. Wymyj dokładnie i wysusz obie części. Następnie umieść filtr higieniczny w otworze zatyczki i załóż zatyczkę na tubę, silnie ją dociskając, aż usłyszysz "kliknięcie". Przyrząd jest gotowy do użycia.

Instrukcja obsługi: Jeśli wydzielina jest gęsta, wkropl do nosa niewielką ilość roztworu soli morskiej lub fizjologicznej. Przyłóż końcówkę przyrządu do otworu nosowego i wciągnij powietrze przez ustnik, zachowując należytą ostrożność. W razie potrzeby powtórzyć czynność. Zalecamy zapoznanie z Aspiratorem NoseFrida pediatry prowadzącego w celu uzgodnienia dawkowania kropli do nosa, gdyż w przypadku większości infekcji związanych z nieżytem nosa, można zrezygnować ze stosowania kropli i w zamian oczyścić nos Aspiratorem.

Bezpieczeństwo: Dzięki naukowo opracowanej konstrukcji, NoseFrida jest produktem całkowicie bezpiecznym dla dziecka. Kształt Aspiratora chroni błonę śluzową nosa, zapobiegając jej uszkodzeniu, nawet, gdy dziecko wykona nagły ruch. Testy bakteriologiczne wykluczyły ryzyko przeniesienia infekcji z dziecka na użytkownika NoseFrida"6. Osłonki na sutki Tomme Tippee - mam nadzieję używać ich podczas karmienia. Nie wiem jak moje sutki sprawdzą się w tej roli więc zakupiłam sobie takie osłonki. Znajoma mi poleciła bo też używała i dzięki nim nie miała popękanych brodawek i nic ją nie bolało. Oby u mnie się sprawdzily :) Są wykonane z bardzo cienkiego, elastycznego materiału. Naprawdę milutkie w dotyku - jak skóra.


7. Termometr kąpielowy Babyono - może się przyda a może nie. Kupiłam go jako pomocny gadżet do  pierwszych kąpieli ;] Potem już raczej będę poznawać czy woda się nadaje czy nie ;) Zakupiłam w kształcie żyrafki bo był żółty i będzie mi pasować ładnie do wanienki hihi
 Tak naprawdę większość wyprawki już mamy. Została jeszcze pościel, pieluszki, chusteczki do pupy.
Wózek, przewijak, materacyk do łóżeczka - to sprezentują nam moi rodzice. Kochani :)

Mamusie! Jeśli macie jakieś rady odnośnie wyprawki piszcie, chętnie poczytam :)
Udostępnij ten post