Monika-J

Laura

No tak, każdy już wcześniej zastanawia się nad imieniem dla swojego dziecka. Mi jakoś od początku spodobało się imię Laura i tak już chyba zostanie :)
Mąż potwierdził, że mu się podoba więc ... :)

Poczytałam sobie w internecie znaczenie tego imienia. Jak widać na każdej stronie coś innego, więc traktuję to z przymrużeniem oka ;)Laura wg http://imiona.sennik.biz/l/laura.html
to kobieta wszechstronnie wykształcona, która chętnie pogłębia swoją wiedzę. Jest tak zajęta nauką, że często inne sprawy w jej życiu schodzą na dalszy plan, dlatego też niechętnie wychodzi za mąż i nie spieszy się, aby zostać matką. Jest pobudliwa, oszczędna, ale też lubi wygody. Pasjonuje ją malarstwo oraz muzyka. Laura to kobieta nowoczesna, wiele podróżuje, jada w drogich restauracjach. Chce, aby inni ją podziwiali i stawiali za wzór do naśladowania.


Laura wg http://magia.onet.pl/imiennik/laura,123.html
Od najmłodszych lat narzuca rodzinie nadzwyczajne tempo życia. Jest zarazem pełna zapału i flegmatyczna, a jej główną zaletą jest umiejętność rozwiązywania w parę minut każdego problemu. Znacznie bardziej ufa swym przemyśleniom, niż intuicji. Nie można powiedzieć, by nauka ją pasjonowała. Najwięcej uczy się podróżując. Ma zręczne dłonie, potrafi wszystko zrobić, a przynajmniej tak twierdzi.

Bardzo zaradna, nie może usiedzieć w miejscu, lubi słońce i nie cofa się przed żadną podróżą. Ma łatwość wysławiania się, nawiązywania kontaktu z otoczeniem, lubi dobrą kuchnię, przez co miewa problemy z nadwagą. Jest znakomita w zawodach wymagających przemieszczania się, zmian i podróży. Musi wszystko wypowiedzieć i wszystko przeżyć. Nie lubi żyć w cieniu, nieraz uprawia „strip-tease” umysłowy. Jeśli się nie wysłucha jej zwierzeń, można ją zranić do głębi. Jeśli szuka samopotwierdzenia w pokonywaniu przeszkód i przeciwności, tylko ona ma tego świadomość. Subtelna, nieraz na zamówienie. Twierdzi, że jest zdolna do największego bohaterstwa, do całkowitych wyrzeczeń, ale jest mało wyrozumiała wobec cudzych słabostek i bardzo, bardzo wrażliwa na wytykanie jej własnych błędów.

Potrafi odgrywać emocje, sama się o nich przekonując za pomocą wzruszających i wyimaginowanych zwierzeń. Innymi słowy potrafi siać zamęt! Nie znosi, aby coś działo się bez niej, musi grać ważną albo i główną rolę w komedii zwanej życiem. Ma wielkie serce. Jeśli ktoś potrzebuje pociechy, natychmiast zainteresuje tę uroczą pocieszycielkę. Lubi otaczać się wesołą bandą przyjaciół. Lubi przyjmować gości. Porażki nie robią na niej wrażenia. Jest bardzo zmysłowa, otwarta i silnie angażująca się uczuciowo. Pragnie miłości. Ma tendencję do narzucania się tym, których kocha, a trzeba powiedzieć, że łatwo się zakochuje. Kocha rodzinę, jako matka jest trochę zwariowana, ale pełna miłości. Natomiast rolę żony pojmuje raczej niecodziennie. Jej mężowi potrzebna jest duża doza stoicyzmu, by mógł w pełni docenić impulsywną miłość tej kobiety. To uroczy „diabełek”, którego „aniołowie” chętnie poślubiają. Nieszczęśni!

Udostępnij ten post