Monika-J

O smoczku słów kilka

Cześć :)
Kilka zdjęć, troszkę pozbieranych myśli i oto będzie mała recenzja.


Na stronie producenta możemy przeczytać:

"Najcieńszy (2.28mm) smoczek na świecie!

  • Dento-Flex® - 60% cieńsza i trzy razy bardziej miękka szyjka smoczka
  • wyjątkowo delikatny dla skóry dziecka
  • ortodontyczny kształt smoczka
  • w zestawie pudełko na smoczek
  • zatwierdzony przez ICMRS
  • NOWOŚĆ! Funkcja samosterylizacji w mikrofalówce" 

Gdy przyszła paczka i zobaczyłam jej zawartość byłam bardzo miło zaskoczona opakowaniem smoczka. Od razu pomyślałam, że musi to być produkt baaardzo dobrej jakości. Opakowanie eleganckie, na kartoniku możemy przeczytać najważniejsze informacje o produkcie:
0-6 miesięcy
DentoFlex
BPA Free
Samosterylizujący 
Jedwabisty silikon

Nigdy nie widziałam pudełka z "widełkami", na których przymocowany był smoczek. Smoczek, którego używaliśmy do tej pory był zapakowany w zwykłe przezroczyste opakowanko.Pudełko to jest jednocześnie etui jak i pudełkiem do sterylizacji smoczka. Wystarczy nalać wody do pudełeczka, zamknąć w nim smoczek i podgrzać w kuchence mikrofalowej. 
Ja kuchenki nie posiadam, więc sterylizowałam wrzątkiem.


Najbardziej ciekawa byłam czy smoczek naprawdę jest taki cienki jak jest pokazane na obrazku..


Otóż jest ... :) Porównałam go ze smoczkiem, który Laura miała dotychczas.


 Jest różnica prawda? ;)


Smoczek MAM Perfect wyróżnia się wyglądem. Przyznam, że ciężko mi się przyzwyczaić do niego. Jest taki "inny" niż wszystkie smoczki. No, ale pewnie takie było założenie producenta :)W opisie smoczka padło hasło "jedwabisty silikon". Co to takiego? Silikon miękki i delikatny. Co matka zrobiła? No oczywiście wymacała czy faktycznie jest taki mięciutki ... No i jest. To fakt. W porównaniu ze zwykłym smoczkiem ten jest bardziej delikatny, taki .. gładki. Nie potrafię tego dobrze ubrać w słowa, musicie mi uwierzyć :)
Nie mogłam się przyzwyczaić, że smoczek ten nie ma uchwytu ruchomego, który gdzieś tam sobie dynda i trzeba tu łapać za całego smoka. Osobiście wolę uchwyt. Laurze to obojętne bo i tak łapie jak popadnie ;)

Pierwszy kontakt Laury z tym smoczkiem? Skrzywiła się, zrobiła "bleeeee" i smoczek wylądował gdzieś obok niej. Dotychczas ciumkała smoczek grubszy z węższą głowką. Ten jest bardziej płaski, ale za to szerszy. Nie była przyzwyczajona. Jeszcze kilka razy musiała go brać i wypluwać zanim się przyzwyczaiła.
Ogólnie moje dziecko jest na tyle fajne, że wszystko jej zazwyczaj pasuje i nie ma problemów, także wiedziałam, że prędzej czy póżniej tego smoka też zaakceptuje :) Niektóre dzieci mają swoje gusta i guściki i jak się uprą na jeden smoczek to choćby dało się im smoka ze złota to i tak będą chciały tylko jeden .. 

PODSUMOWUJĄC:

Plusy: 
+ Łatwa sterylizacja
+ Ładne opakowanie
+ Ciekawy wygląd smoczka
+ Wysoka jakość wykonania
+ Silikon delikatniejszy niż inne
+ Cieniutka szyjka smoczka

Minusy:
- wolę smoczki z uchwytem, ale to już moja fanaberia ;)
- smoczek (guma) jest dość szeroki i nie każde dziecko go zaakceptuje

Cena dla jednych będzie plusem, dla jednych minusem. Moim zdaniem jest adekwatna do jakości. Widziałam smoczki Avent i też były w podobnych cenach a nawet droższe, więc ta naprawdę nie jest wysoka.

Ocena ogólna 9,5/10


Na koniec Laura ze smoczkiem MAM Perfect

  
   

Udostępnij ten post