Monika-J

Ranking pieluch

Cześć :)
Noszę się już z tym postem i noszę. Nareszcie jest :)
Mój ranking pieluch.Używamy pieluszek w rozmiarze 3. Wypróbowaliśmy pieluchy z 3 firm. Dada, Babydream i Pampers.
Zacznę może od najgorszych, ponieważ tak mnie zdenerwowały, że muszę swoje żale wylać. Potem już będzie tylko lepiej, a na końcu znajdzie się najbardziej pozytywna opinia ;)

NAJGORSZE:
Pieluchy Pampers Active Baby (79,99 zł/150 szt = 0,53 gr/szt)
(nawet własnych zdjęć nie robiłam pieluchom, chciałam aby jak najszybciej się skończyły...)


Kupiliśmy właśnie taki Jumbo Pack w Tesco w promocji. Dwa razy kupiliśmy, bo myślałam, że pierwsza paczka była felerna .... Pomyliłam się. Druga była tak samo do d.. jak pierwsza.
Otwieram opakowanie. Pieluchy pachną? Tak pachną, mają pudrowy zapach. Podobał mi się. Myślę  "oooooo super są te trójki. Dwójki nie pachniały." Ubieram je Laurze. Do samego pampka jako takiego nic nie mam bo fajnie się dopasowuje, ma ładne wzorki, nie jest gruby. Można by powiedzieć same zalety. Jednak niestety nigdy więcej ich nie kupię. Po pierwsze są dużo droższe niż np Dady. Za to, że przeciekają nie będę tyle płacić! Tak, tak dobrze czytacie - przeciekają. Chyba! W każdym razie, gdy Laura nasiusiała do nich to po chwili bodziaki w kroku były wilgotne i czuć było siku. W żadnych innych pieluchach tak się nie działo !!! Nawet jak mieliśmy Pampers rozmiar 2 to tak się nie działo. W tych niestety tak. Na 300 zużytych Pampersów 300 tak jakby przemakało. Czasem nawet spodnie były wilgotne. Żeby nie było - w dzień Laura nie siedzi z pieluchą 12, 10 godzin (tak jak obiecuje producent że tak suchutko ..... yhy ....) tylko staram się zmieniać co 2 - 3 godzinki. Wiadomo, że w nocy jak śpi po 12h nie budzę jej i nie przewijam. Ale w dzień, gdy zmieniam bardzo często i tak miała w kroku mokro ! Oj klnęłam na czym świat stoi, że takie drogie a takie kiepskie :/
Reklamują teraz, że niby ten pasek chłonący jest dłuższy .... No może i jest, ale z przodu. A co mi po przodzie, jak dziewczynki sikają tak, że na plecy wszystko idzie? I tak oto kilka razy przesikała sobie pieluszkę w nocy właśnie na plecki. Mogli przedłużyć część chłonącą, ale nie kosztem tyłu. 
To chyba takie dwa główne zażalenia. Może faktycznie trafiłam na dwie felerne paki .. Nie wiem. W każdym razie tak się zraziłam, że już nigdy ich nie kupię. Choćby za darmo dawali .. O nie! A moje faworyty i tak są tańsze i o niebo lepsze ;)ŚREDNIE:
Rossmann Babydream (25,99 zł/68 szt = 41 gr/szt) z kartą Rossnę jeszcze taniej
Po pierwsze - są najtańsze z tych, które próbowałam a to dobroć dla naszego portfela. Po drugie i chyba najważniejsze - nie ma żadnej wilgoci w kroku na bodziaku, czy spodenkach! I to byłoby na tyle plusów ..
Minusy jakie zauważyłam to takie, że właśnie w tej pieluszce zdarzyło się nam pierwszy raz w życiu odparzenie :( Małe bo małe, ale zawsze. Możliwe, że to dlatego, że są trochę grubsze niż pozostałe pieluszki. Te pieluchy zmieniam jeszcze częściej, z racji też upału i odparzenie na szczęście już praktycznie zeszło ;)
Mam też problem z dopasowaniem tej pieluszki. Fajnie, że jest z tyłu elastyczna i dobrze przylega, ale chyba nawet aż za dobrze. Te falbanki są dość ciasne, pieluszka sztywniejsza niż inne, też dużo szersza od pozostałych i niestety wbija się w ciałko. Postanowiłam, że nie będę ich na razie kupować.


NAJLEPSZE !!!!!!!
Pieluszki Dada z Biedronki (28,99 zł/64 szt = 45 gr/szt)
Dla nas IDEAŁ !!!! :) Minusów brak. Naprawdę.
Plusów mogę wymieniać mnóstwo, ale odnosząc się do poprzedników:
- bardzo niska cena
- ładnie wykonane, przyjazne wzornictwo
- nie mam problemów z dopasowaniem do ciałka Laury. Nic się nie odgniata.
- są miękkie i cienkie
- nic nie przecieka !!!
Są po prostu genialne :) Nawet reklamę w TV mieli uroczą ;)
Ostatnio też zrobili te Jumbo packi, opłacało się baaaaaardzo, ale nie kupiłam. Po Pampersach Active Baby się zraziłam tak, że bałam się, że te też będą jakieś wadliwe, dlatego wsadzili je do takich wielkich paczek i wyprzedają ... :( A szkoda, bo mogłam wiele zaoszczędzić.

To byłoby na tyle ;) Chętnie poczytam Wasze opinie na temat pieluszek, których używacie, bądź używaliście :)

Udostępnij ten post