Monika-J

Żywienie w 7 miesiącu

7. miesiąc życia dziecka (Zaczęty 20 czerwca)

 • 2 razy dziennie 180 ml mleka modyfikowanego następnego z dodatkiem 1 łyżeczki kaszki bezglutenowej (ryżowej lub kukurydzianej)
 Mleko następne - o tym osobny post będzie :) Powiem tylko, że będzie NAN 2. Na razie pijemy 180 ml bez kaszki po przebudzeniu i 150 ml z kaszką (u nas bananowa Babydream) na drugie śniadanie.


 • 1 raz dziennie 180 ml mleka modyfikowanego następnego z dodatkiem 1 łyżeczki kaszki manny
Czas wprowadzić kaszkę manną ... Na razie dostała 2 razy w zupce. Nic się nie działo. Teraz czas do mleka :) Matka pędź do sklepu !
 • 200 ml zupki warzywnej z dodatkiem składnika tłuszczowego, ugotowanego osobno mięsa lub ryby (1 - 2 razy w tygodniu) w ilości 2 łyżeczek po posiekaniu; co drugi dzień do zupki dodajemy 1/2 żółtka (ugotowanego na twardo, a po kilku dniach surowego - musi się ściąć!)
Zupki królują u nas firmy Hipp. Laura je uwielbia. Zjada cały słoiczek 190 g. Gdy skończy się zapas, sama będę gotować, czyli wypada od 1 lipca ;)
Na żółtko przyjdzie czas, gdy wrócimy od babci Laury. Przywieziemy swojskie jajuszka od kur biegających po podwórku Teściowej ;)
 • 150 g deserku mleczno-owocowego lub kaszki na mleku następnym
No właśnie .... deserek ... u nas na deser na razie mleko. Owoce jadła, ale zaczęła bardzo grymasić i słoiki szły do kosza. Zastanawiam się nad jogurcikami. Widziałam z Nestle jogurciki po 6 miesiącu. Wypróbujemy :)
 • sok lub przecier owocowy - ok. 150 g
Pijemy soczki, pijemy :) Oczywiście marki Hipp. Najbardziej lubi jabłkowy. Szczerze mówiąc każdy jej pasuje. Wszystko co jej dam to pije, Nawet czystą wodę. Wiem, że wiele dzieci nie chce pić wody.

Nowe produkty w 7. miesiącu życia
 1. morele
 2. gruszki
 3. maliny
 4. por
 5. cukinia
 6. buraczki
 7. kalarepa
 8. cielęcina
 9. jagnięcina
 10. kasza jęczmienna
 11. kasza gryczana
 12. płatki owsiane
Jak widać, niektóre produkty (na zielono) Laura już spróbowała. Czas na kolejne smaki :))

Schemat żywienia, którym się sugeruję pochodzi stąd.

Udostępnij ten post