Monika-J

2 latka !!!

19 grudnia 2012, godzina 7.35 ... Po całonocnych cierpieniach wyszła ze mnie ta mała istotka ważąca 3700g i mierząca 56cm ... Dziś mijają 2 lata od tego wydarzenia. Czuję się, jakby to było takie "pstryk" i już. No bo kiedy to minęło ?

Laura to już nie taka kruszynka. Aktualnie mierzy jakieś 90cm i waży ok 13 kg.
Potrafi dokładnie określić swoje potrzeby. Może niekoniecznie słowami, bo mówić jeszcze nie umie, ale bez trudu zaciąga nas do lodówki lub w inne miejsce i pokazuje czego aktualnie jej potrzeba. 

Sama załatwia się na WC (no ok, muszę ją posadzić bo nie usiądzie samodzielnie na wysoką muszlę), więc nocnik poszedł w zapomnienie i czeka na swoją kolej. 

Laura wyraża bardzo dokładnie niechęć do czynności, których nie chce aktualnie robić. Oj pokazuje rogi mała diablica :) Kiedy trzeba to krzyknie, ale też potrafi przyjść i dać buzi, przytulić się. 
Bez problemu możemy się z nią porozumieć, a czasem nawet "porozmawiać" po swojemu. 

Pomyśleć, że drugie urodziny córki spędzam w 34 tygodniu ciąży. W życiu nie przypuszczałabym,
że tak sprawy się potoczą ;)

Jedno już praktycznie całkiem wyszło z pieluch, ale zaraz będzie drugie hi hi. 

Z tego co widzę to Laurka bardzo chętnie będzie pomagała we wszystkich czynnościach przy dziecku (mam nadzieję!), bo już rwie się do wożenia wózka, który stoi w pokoju naszykowany.

Ma teraz etap "JA", czyli wszystko chce robić sama. Niestety niektóre czynności są na tyle niebezpieczne, że siłą rzeczy nie może tego robić sama. Wtedy strasznie się buntuje. 
Jest krzyk i lament, no bo "jaaaaaaaaaaaa".
Drugi etap jaki przechodzi to taki, że faworyzuje tatę. Cały czas tylko "tata, tata, tata".
Wszystko musi przy niej zrobić tata. Jedynie, gdy jest w pracy no to wiadomo, że jest skazana na mnie. Jednak wtedy albo bawi się sama, albo idzie spać i śpi praktycznie połowę czasu, który tatuś spędza w pracy.
Z jednej strony mi przykro, a z drugiej mam troszkę spokoju hihi

Jutro organizujemy małą imprezę urodzinową. O tym pewnie będzie osobny wpis :)
Udostępnij ten post