Monika-J

"Popatrz jaki chłopczyk jest grzeczny!"

Dziś coś co mnie bardzo, bardzo drażni. To w sumie i tak delikatnie powiedziane, ale gdybym miała powiedzieć dosadnie to prawdopodobnie padłyby niecenzuralne słowa.

Idzie mąż z Laurą na spacer. Ubrana w niebieską bluzkę z koronkowym sercem, krótkie jeansy z kwiatuszkami i różowe balerinki. W uszach kolczyki. Obok przechodzi kobieta z innym dzieckiem, które chyba nie było zbyt grzeczne, po czym mówi do niego: "popatrz jak chłopczyk grzecznie idzie! Nie możesz wziąć przykładu?!". Takich sytuacji jest naprawdę mnóstwo ...

Ja nie wiem, czy ludzie są naprawdę aż tak ślepi? Raczej chłopcu nie ubrałabym różowych balerinek i bluzeczki z koronkowym serduszkiem ... Czy muszę ubierać Laurę całą na różowo aby było widać, że jest dziewczynką a nie chłopcem? Czasem naprawdę chcę odpocząć od różu. Jest tyle pięknych kolorów, na przykład właśnie taki delikatny niebieski, czy żółty, zielony i tym podobne.

Kiedyś przysięgałam sobie, że kolczyki zrobię Laurze dopiero jak sama o to poprosi. Po kilku sytuacjach pod tytułem "Laura = chłopiec" zdecydowałam się przyspieszyć przekłucie uszu
 z nadzieją, że przestanie być mylona z płcią przeciwną (mąż z resztą też naciskał....).
No niestety nie poskutkowało.
Jeżeli nie założę Laurze różowej sukienki i opaski z wielkim kwiatkiem to tak czy siak będzie chłopakiem a nie dziewczynką.
Chociaż powiem Wam, że zdarzały się sytuację iż Laurka miała na sobie jakiś strój w kwiatki (bodajże był to kapelusik w kwiaty i jakaś kurteczka) i tak czy siak była pomylona.

Ja rozumiem, że ma krótkie włosy, że nie nosi kucyków, loków i tym podobnych fryzur. To jednak nie jej ani nie moja wina, że tak powoli rosną jej włosy. 

Uwierzcie mi, że już nawet nie potrafię być uprzejma w zwróceniu uwagi, że ktoś pomylił płeć mojego dziecka, bo tego jest już zdecydowanie za wiele i moja cierpliwość po prostu się kończy.

A może powinnam jej napisać "to jest dziewczynka!"?

Kobieto!!! (Bo zazwyczaj kobiety mylą...) Jeśli nie jesteś pewna co do płci to nie strzelaj bo naprawdę możesz kogoś tym urazić!


Udostępnij ten post