Monika-J

Motheratorka pyta, ja odpowiadam.

Rzadko biorę udział w różnych wyzwaniach blogowych, ale tym razem zrobiłam wyjątek. Do Liebster Blog Award zaprosiła mnie Motheratorka. Darzę ją sympatią, więc zgodziłam się odpowiedzieć na pytania zawarte w nominacji :)
1. Jak łączysz blogowanie z życiem codziennym i opieką nad dzieckiem?
 Nie jest łatwo to godzić przy dwójce dzieci. Rano Laura jest w przedszkolu, ale wtedy ogarniam domowe obowiązki i ani się nie obejrzę a tu wybija 14.00 i muszę iść ją odebrać. W międzyczasie oczywiście Tobiasz pomarudzi, albo jest głodny. Teraz domaga się dużo większego uwagi bo jest na etapie nauki raczkowania 
i ciągle albo się gdzieś uderzy, albo weźmie w ręce nie to co trzeba. Tu wkracza niezastąpiony mąż. Gdy chcę dodać treści na bloga proszę go najzwyczajniej w świecie aby przez chwilę zajął się dziećmi. Oczywiście trzeba to dograć z jego pracą. 
Tak naprawdę wszystko jest możliwe tylko trzeba dobrze się zorganizować i skrupulatnie zaplanować dzień.


2. Kiedy ostatnio byłaś w kinie i na jakim filmie?
 Miałam napisać, że w marcu na Disco Polo z mężem, ale przypomniało mi się, że w Dzień dziecka tego roku byłam z Laurą na bajce "Gang wiewióra" :)


3. Jaką książkę ostatnio przeczytałaś w całości i jaki był tytuł?
 Ostatnio miałam przyjemność testować e-book'a pt. "Jak upolować faceta po pierwsze dla pieniędzy".

4.Jaki zawód wykonujesz?
Nie mam typowo wyuczonego zawodu. To znaczy mam dyplom manikiurzystki i wizażystki, ale nie pracuję w tym zawodzie. Obecnie jestem na urlopie macierzyńskim (pracowałam w Auchan jako kasjerka). Obecnie pracuję dorywczo w szwedzkiej firmie kosmetycznej Oriflame. W tym roku rozpoczynam studia na kierunku marketingowym i mam nadzieję, że tą drogą pójdę już do końca.


5. Gdybyś nie robiła tego, co robisz, to jaka inna praca by Ci odpowiadała?
Praca, w której będę ubierać się elegancko: szpilki, koszula, spodnie, spódnica, sukienka, na moim biurku będzie stał kubek gorącej kawy, a na parkingu piękny, służbowy samochód :) Mogłabym tak wymieniać i wymieniać. 

6. Jakie jest Twoje największe marzenie?
Ciężko wyłonić jedno największe marzenie. Pozwól, że wymienię ich kilka: dom z ogrodem, bardzo dobre zarobki i operacja plastyczna - to z tych przyziemnych. Wiadomo, że chciałabym aby wszyscy byli zdrowi i nie było nigdy żadnych poważnych problemów. Aby moje dzieci miały super przyszłość i wyrosły na porządnych ludzi. 

7. W jakim kraju mogłabyś żyć gdybyś nie mieszkała tu, gdzie mieszkasz?
W Niemczech lub w Anglii.

8. Jaka była Twoja ulubiona zabawa w dzieciństwie?
Hahaha jak sobie przypomnę to pękam ze śmiechu. Bawiłam się często w odprawianie mszy św. :) Serio ;) Byłam księdzem, a szafa dla Barbie to było tabernakulum. Oprócz tej zabawy lubiłam oczywiście zabawę w dom, czy naśladowanie ulubienic z kreskówki, czyli Czarodziejek z księżyca. Ja byłam Czarodziejką z Wenus, a moja przyjaciółka główną bohaterką.


9. O której wstajesz rano i kładziesz się wieczorem spać?
Jeśli Laura idzie do przedszkola to wstaję o 7, a jak nie to staram się wyjść z łóżka po 8. Spać chodzę między 22.00 a 00.00.


10. Jaka jest Twoja ulubiona marka odzieżowa?
Jako tako nie mam ulubionej marki bo najwięcej moich ubrań pochodzi z second handów, ale byłabym wniebowzięta gdyby w Polsce otworzyli Primark :)


11. Co uważasz za największy sukces swojego życia?
Pierwsze miejsce zajmuje oczywiście przeżycie porodu naturalnego bez znieczulenia, co było dla mnie istną męką i myślałam, że umrę.


Udostępnij ten post