Monika-J

13 matek się spotkało, czyli "Blogujące mamy na Południu vol. 1"

12 marca miałam przyjemność uczestniczyć w spotkaniu Blogujące mamy na Południu. Czy mi się podobało? Przeczytajcie sami :)

Na początku nadmienię, że śliczne logo dla społeczności blogujących mam na Południu zaprojektowała Asia z Boombom, a przypinki dla każdej z nas wykonała firma Artal.

Spotkanie odbyło się w restauracji Słoik&kawa w Tychach. 
Niektóre z nas znały się już wcześniej, więc już od progu śmiechu było co nie miara :) Każda mama miała też swoje 5 minut i opowiedziała kilka słów o sobie. Po chwili przywędrował tort. Był naprawdę ładny, a co ważniejsze - smaczny. Piekarnia Kłos spisała się na medal!
Nie zabrakło też wody, soków, oraz pysznego ciasta drożdżowego. Zostając chwilkę przy temacie jedzenia muszę pochwalić restaurację za dobre jedzenie. Obiad pierwsza klasa! Krem z selera zacny a smak kotlecików wspominam do dziś i podejrzewam, że nie jestem w stanie zrobić w domu tych samych.
Ciekawe było też podanie mizerii w słoiczku. Zapewne nawiązuje do nazwy restauracji. 


Zrobiliście się głodni? Ups.. ;)

Celem spotkania były nie tylko kawa i pogaduchy. To także pomoc dla Kordiana (podopiecznego fundacji Mała orkiestra wielkiej pomocy), który cierpi na chorobę Leśniewskiego-Crohna. Dzięki licytacji, która zorganizowana była tuż przed spotkaniem udało nam się zebrać aż 2238,50 zł !!! Pochwalić trzeba sponsorów, którzy ofiarowali nam przedmioty na licytację.
Bardzo się cieszę, że mogłam choć trochę pomóc. 

Oprócz dobroci do jedzenia było też coś dla ducha, tak co by się troszkę dokształcić. 
Na pierwszy ogień przemiła Monika Niemiec z salonu MiG, która odkryła przed nami tajniki prawidłowego dobierania biustonosza. 
Przyznam, że gdy wyjęła z arsenału ogromny stanik to śmiać mi się chciało, bo nigdy aż tak dużego rozmiaru nie widziałam na własne oczy.Agencja Fotograficzna Basia Marzec opowiedziała nam co nieco o fotografii dziecięcej, rozwiała wątpliwości odnośnie praw autorskich i zdradziła jak robić dobre zdjęcia na bloga.


Teresa, opowiedziała nam o akcji Kocham Zapinam, gdzie mowa jest o bezpieczeństwie naszych pociech podczas podróży samochodem.

To był ostatni wykład i niestety, ale .... Musiałyśmy opuścić lokal ... Tak, właśnie tak restauracja 
Słoik & kawa nas potraktowała. To niestety był ten niemiły aspekt spotkania. Niby wszystko ustalone, ładnie, pięknie, a jednak nie powiadomili nas, że będą mieli kolejną imprezę zorganizowaną i przez to ograniczony czas naszego spotkania ... Nieładnie!

Na szczęście Justynka szybko zorganizowała nam inne miejsce i przeniosłyśmy się tam. Tą cudowną, przytulną kawiarenką, która umożliwiła nam dalszą część spotkania jest "W antryju na byfyju" w Tychach. Od pierwszwego wejrzenia zakochałam się w tym miejscu. Serio! Dookoła pastelowo, domowo, no coś pięknego! A biała czekolada do picia, którą zamówiłam nie dość, że tania, to jeszcze najlepsza jaką piłam.
Obsługa także na najwyższym poziomie - cudowni, mili ludzie. Widać, że nie pracują tam "za karę".
Tu już odbyły się typowe babskie pogaduchy. Było naprawdę bardzo, ale to bardzo miło :) Nie chciało mi się odjeżdżać.

Dziewczyny! Dzięki serdeczne za sympatyczne spotkanie i mam nadzieję, że zobaczymy się znów w takim samym gronie, a może nawet większym :)

A oto te świetne blogujące mamusie:
Amelia z Mama Ahoj
Aneta z Nasza droga do  
Aneta z Ausentedreams
Ania z Malaluu
Justyna z MamaTyna
Marta z Mama w biegu
Ola z Babatu
Teresa z Szczypiorki.pl

Oczywiście do samochodu trzeba było zmieścić trochę bagażu: upominki od sponsorów a także wylicytowane rzeczy. 

Próbki kosmetyków naturalnych od Sylveco

Girlandy od Minty Star, gwiazdki od Mamalula

Upominki od Mama i ja
 Pyszny sok od Tłoczni Maurera (Tobiasz wie co dobre bo wypił cały, a nie przepada za sokami)

Płatki róży w cukrze (będę jeść pierwszy raz!) od  Premium Rosa i ciasteczka od Consonni

Kosmetyki Oillan

Kosmetyki od Bielenda (możecie je wygrać w konkursie na moim fanpage!)

Maseczki od Dermaglin

Książki od wydawnictwa Novae Res i Zielona Sowa (książkę o masażu niemowląt możecie wygrać            w konkursie!)Upominki od salonu MiG oraz myBra.pl


Sowa od Indżi - Hand made with Love, spineczki od Stella Felt, Wejście do Parku Family Fun, etykiety na wino od Akatja (akurat się przydadzą :D), klamerki od Milovia

Upominki od Atopowi bohaterowie

Wylicytowane buty dla Tobiaszka od firmy Gucio

Jabłkowe piwko bezalkoholowe od ... Bezalkoholowe.com

Maseczki, smacker do ust (smacker do wygrania w konkursie!) i akcesoria do włosów od Inter Vion Polska

Jeszcze raz dziękuję za możliwość uczestnictwa w spotkaniu i mam nadzieję do zobaczenia ponownie! :)

Udostępnij ten post