Monika-J

Łóżko dla rodzeństwa

Tobiasz w akcji: "sam sobie skręcę łóżko" :)
Jakie miejsce do spania wybraliśmy dla naszych pociech? 
Łóżko piętrowe? A może dwa osobne łóżka?
Jeden klik i wszystko się wyjaśni ... :)

Patrząc na małe pokoiki w bloku od razu nasunęła mi się myśl o wspólnym łóżku dla Laury i Tobiasza.
Dotychczas stało w ich pokoju łóżeczko Tobiasza i łóżko Laury. Miejsca na zabawę pozostało tyle, co kot napłakał. A gdzie reszta, tj. stoliczek, krzesełko, tudzież biurko? Przecież za momencik, ani się nie obejrzę a Laura już będzie potrzebowała miejsca do rysowania, pisania ...

Piętrowe łóżko też mnie jakoś nie przekonywało. Może gdybyśmy mieli większą odległość od podłogi do sufitu to wzięłabym takie pod uwagę. Zakup jednak by się nieco opóźnił bo nie sądzę, by Laura wstając w nocy na przykład do łazienki, dałaby radę zejść po drabince. Zazwyczaj jest na tyle nieprzytomna, że obstawiam upadek z drabiny. 

Przeglądałam Allegro i nasz wybór padł na łóżko, które jest funkcjonalne, ma kolorystykę taką jaką chcieliśmy i należy do średniej półki cenowej.


Były też łóżka tańsze, ale nie trafiały w nasz gust. Były także dużo droższe, ale po co przepłacać, skoro to idealnie podpasowało ;)
Aukcja, na której zakupiliśmy mebel jest TU.
Duży plus dla Sprzedającego za własny transport, a nie firmę kurierską. Dzięki temu nie miałam obaw, że towar dojdzie uszkodzony (różnie bywa z tymi naszymi kurierami).


Tobiasza wyrko jest górne, a Laury materac się wysuwa. Wszystko zrobione z drewna a nie jakiejś marnej sklejki. Myślę, że posłuży nam kilka lat.


Zależało mi, by łóżko posiadało szuflady. Zmieści się tam nie tylko pościel, ale też zabawki, które akurat nie są używane. Pojemniki te są na gumowych kółkach, dzięki czemu nie rysują podłogi.Muszę przyznać, że jestem mile zaskoczona materacami (były już w cenie łóżka). Są piankowe a nie sprężynowe, ale za to z dobrej jakości gąbki. Są twarde i wygodne. Poprzedni materac Laury jest dużo miększy. Do tego pokrowiec na materace jest neutralny i modny. Bałam się, że dojdą jakieś owieczki czy inne kolorowe zwierzątka ;)


Jeśli zastanawiacie się jakie łóżko wybrać dla rodzeństwa to polecam Wam takie rozwiązanie. Już dziś mogę powiedzieć, że to był dobry wybór :)

Udostępnij ten post